Teostame juuksuriõpet tasemetel:

 - juuksur; 4. tase ehk kutseõppe esmaõpe

 - noorjuuksur; juhendamine ja portfoolio loomine (juuksuri 5. taseme ette valmistamine)


Juuksuri individuaalne väljaõpe koosneb:
 - praktikast (asukoht: Metro Plaza, Viru Väljak 2, Tallinn)
 - teooriast (asukoht: Juuksurisalong Kadriorg, Weizenbergi 20/1, Tallinn)


Eesmärk

Juuksuri eriala individuaalne väljaõpe ja praktika, noorjuuksuri juhendamine. Väljaõppe lõppedes on õpilane võimeline alustama tööd iseseisvalt. Võimalik läbida juuksuri 4. taseme eksamid eksamikeskuses ning saada ametlik kutsetunnistus.

Läheneme igale õpilasele lähtudes tema oskustest ja võimekusest. Ei ole ajalist piirangut. Minimaalne väljaõpe on 4 kuud, mille käigus õpilane omandab teoreetilised teadmised ning on valmis asuma praktikale juhendaja käe all.  

Noorjuuksurile pakume võimalust alustada oma kliendibaasi ja portfoolio loomisega. Juhendamine toimub kauaaegse kogemusega meisterjuuksuri käe all. Lisaks pakume oma ettevõtte loomisel mentorlust ja abi.

Juuksur õpib väljaõppe ja praktika käigus, kõike mida kaasaegne juuksuriamet nõuab loovaks ja edukaks töötamiseks ilusalongis.

  • klienditeeninduse ja ettevõtluse aluseid
  • juuste ja peanaha hooldamine,
  • juuste lõikus,
  • juuste struktuuri püsimuutmine,
  • soengute kujundamine
  • juuste värvitöötlus
  • töös kasutatavad materjalid ja vahendid
  • punutised ja erisoengud
  • ettevõtte raamatupidamise aluseid (soovi korral)


Tulemus

Individuaalõppe läbides:

 - oskab noorjuuksur teha juukselõikusi ja soenguid meestele, naistele, lastele;

 - tunneb värvipaletti ja erinevaid nüansse, mida arvestada juuste värvimisel;

 - oskab teha püsilokke;

 - teab, kuidas suhelda kliendiga, oskab leida sobivaid lahendusi, arvestades kliendi soove, vajadusi ja võimalusi ning järgib kliendikeskse teeninduse põhimõtteid;

 - oskab rakendada juuksuritöös oma loomingulisust, tehes erinevaid pidulikke ja ülespandud soenguid, patse ja muid punutisi;

 - oskab soovitada kliendile juuksehooldusvahendeid koduseks juuste hoolduseks vastavalt salongis tehtud tööle;

 - töötab kasutades erinevaid töö- ja juuste hooldusvahendeid, järgib tehnoloogiaid ja protsesse rakendades asjakohaseid ja ergonoomilisi töövõtteid;

 - järgib tööprotsessides tööohutus- ja tööhügieeninõudeid ning kasutab ressursse keskkonda ja iseennast säästvalt;

 - korraldab iseseisvalt oma tööd töötades kollektiivis, tuleb tööülesannete täitmisega toime tavapärastes olukordades ning vastustab töö lõpptulemuse eest;


Lõpetamine

 1. Teooria – testide sooritus ja läbimine.

 2. Lõikused: 3 meeste (sealhulgas üks klassikaline lõikus ja üks kaasaegne); 3 naiste lõikust (naiste lühike lõikus, järku lõikamine ja Bob); 2 laste (erinevad vanused).

 3. Püsilokid

 4. Värvimine: erinevad värvimise tehnikad, helestamine.

 5. Viimistlemine: ülestõstetud soeng, föönisoeng ja omal valikul 2 soengut, punutist.


Juhendaja koostab vajaliku nimekirja tööks vajalikest töövahenditest, soovitab ning aitab vajadusel soetada isiklikud töövahendid (töövahendid eraldi tasu eest).

Salongis on võimalik kasutada järgmisi töövahendeid:

Föön, sirgendaja, kammid, kliendilinad, kindad, värvi pintslid ja kausid, lokirullid, rätikud, kaelapaber, foolium.


Salong on sisustatud vastavalt kõikidele riiginõuetele. Ruumis on töölauad, peeglid, värvained jne. Juuste värvimiseks on olemas kõik materjalid ja vahendid. Õppekohad asetsevad nii, et iga õpilane saaks iseseisvalt oma tööd teha. On eraldi ruum valamuga juuksepesu jaoks, värvide segamise ja muude vajalike toimingute jaoks. Olemas on ka puhkeruum.

Salongi asukoht on väga mugavas kohas, trammi lõpp-peatuses, hoovipealses majas. Salongi asukoha kõrval asub imeilus Kadrioru park, kus on võimalik puhkepauside ajal mõtteid koguda ning jalutada. Lähedal asuvad kauplus ja erinevad söögikohad. Võimalik on teha teed või kohvi ja soojendada sööki.


Meilt saad teadmisi ja praktilisi kogemusi, leiad häid sõpru ja huvitavaid kontakte. Lood endale oma kliendibaasi ning omandad iseseisva, mitmekesise ja kauni ameti.

Pakume oma õpilastele ka õpingute järgset tuge. Küsimuste korral saab alati nõu küsida. Väljaõppe läbinul on võimalus alati pöörduda tasuta konsultatsiooni saamiseks juhendaja poole. Näiteks kui iseseisva töö käigus on tekkinud mõni probleem või keeruline juukselõikus, siis helistage, kirjutage, või tulge läbi ja küsige julgesti!


Juhendamist teostab: Molis Office OÜ, Anne-Lii Molis

Molis Office OÜ aitab ka ettevõtte loomisel ja vajadusel ka sellega kaasneva paberimajandusega, tutvu lähemalt nende kodulehel http://moraamatupidamine.ee/et